Людям з порушення зору Звичайна версія

За перший квартал 2024 року до банків в управлінні Фонду надійшло понад 878 млн грн

02.05.2024

ПРЕСРЕЛІЗ   

За перший квартал 2024 року до банків, які знаходяться в процедурі ліквідації під управлінням Фонду гарантування вкладів, надійшло 878,9 млн грн. Із отриманих за цей період коштів 400,1 млн грн склали надходження від реалізації майна (активів), 168,0 млн грн – від погашення кредитів, 55,9 млн грн – від погашення цінних паперів, 13,5 млн грн – від оренди майна, 241,4 млн грн – з інших джерел.

«Головна мета Фонду під час здійснення процедури ліквідації банку – вжити усіх заходів, щоб активи, які перебувають на балансі банку, забезпечили максимальні надходження до ліквідаційної маси. Адже кошти, які надходять до банків в процедурі ліквідації від реалізації активів, погашення кредитів та цінних паперів, оренди майна тощо – це головне джерело для розрахунків з кредиторами, серед яких, є юридичні особи. Ці кошти в умовах війни можуть бути критично важливими для бізнесу, який потребує ресурсів для відновлення і модернізації. Зауважу, що саме під час дії воєнного стану банки під управлінням Фонду отримали 12,5 млрд грн, які були спрямовані на задоволення вимог їх кредиторів», - зазначила директор фінансовий Фонду Олена Нужненко.

У розрізі банків найбільше коштів надійшло до:

АТ «МР БАНК» - 230,7 млн грн;

АТ «АЙБОКС БАНК» - 220,5 млн грн;

АТ «Промінвестбанк» - 164,1 млн грн;

АТ «МЕГАБАНК» - 70,1 млн грн;

АТ «БАНК СІЧ» - 50,8 млн грн.

Зокрема, за березень 2024 року до банків в управлінні Фонду надійшло 357,7 млн грн. Зокрема, 215,0 млн грн банки отримали від реалізації свого майна (активів), 43,0 млн грн – від погашення кредитів, 24,8 млн грн – від погашення цінних паперів, 4,4 млн грн – від оренди майна, 70,5 млн грн – з інших джерел (коррахунки, виконавчі провадження тощо).

Звертаємо увагу, для позичальників банків, що ліквідуються Фондом, з метою мінімізації негативного впливу наслідків війни запроваджено пільгові Умови погашення кредиту та програми реструктуризації заборгованості за кредитами для фізичних та юридичних осіб, що дозволяє позичальникам не накопичувати заборгованість, а погашати кредит за максимально сприятливими умовами. Фонд звертається з проханням до позичальників, за наявності фінансової можливості, продовжувати виконувати свої боргові зобов’язання, щоб не накопичувати кредитне навантаження.

Нагадуємо, кошти, що надходять від управління та реалізації активів (майна) неплатоспроможних банків в управлінні Фонду, спрямовуються на задоволення вимог їх кредиторів у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про надходження до неплатоспроможних банків публікуються на сайті Фонду у розділі: «Статистичні дані щодо неплатоспроможних банків».